Program adaptacji Zapisz swojego malucha ! Partner Raport Grupy integracyjne !

Entliczek-Pentliczek to  przedszkole, którego misją jest spełniać marzenia dzieci oraz ich rodziców o miejscu, w którym rodzinna i ciepła atmosfera wypełnia każdą chwilę, gdzie na koniec dnia słychać słowa "mamo, tato - jeszcze trochę chcę pobyć w przedszkolu", gdzie będąc myślimy spokojnie o rozwoju dzieci, o ich bezpieczeństwie, o ich szczęściu.

Zespół nauczycieli Przedszkola to ludzie młodzi, kreatywni i wykształceni, dla których troska o dzieci jest najważniejszym zadaniem dnia, myślą przewodnią każdego wykonywanego zadania, zabawy, bliskiej chwili. W swojej pracy wykorzystują najnowsze, sprawdzone metody i formy pracy, gwarantujące nauczanie na najwyższym poziomie. Wiedza, umiejętności i cechy osobowościowe stanowią o tym, że nasz zespół to profesjonaliści w zakresie edukacji przedszkolnej.

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" - to motto naszej pracy. Zapraszamy do przedszkola, aby mieć szansę zobaczyć świat szczęśliwych, uśmiechniętych dzieci, świat mądry, poukładany i pełen serdecznej i ciepłej atmosfery.

11.10.2015 r

English Flags and Puss in Boots

W minionym tygodniu na zajęciach kursu języka angielskiego dodatkowego „Super English Entliczek” poznawaliśmy historię flagi Anglii Union Jack oraz tworzyliśmy własną i nowe jej wzory. Każde dziecko dostało po osiem pasków w kolorze czerwonym i białym, łączyło je dowolnie zmieniając ustalony wzór krzyży na fladze Anglii. Może nasze nowe flagi zainteresują Królową Anglii? :) Obecny wygląd prawdziwej flagi powstał przy zawiązaniu unii pomiędzy Wielką Brytanią a Irlandią w 1801 roku. W jej skład wchodzi czerwony krzyż świętego Jerzego (patrona Anglii) z białymi krawędziami i krzyż świętego Patryka (patrona Irlandii) wkomponowany w krzyż świętego Andrzeja (patrona Szkocji). Walia, której patronem jest święty Dawid, nie ma swojego symbolu na fladze, gdyż przy zawiązywaniu unii między Anglią a Szkocją, Walia była częścią Królestwa Anglii.  Natomiast ostatnie zajęcia spędziliśmy... Zobacz zdjęciaczytaj więcej
06.10.2015 r

Szarlotka Melmaków

Słodkie chwile- to stwierdzenia nabiera zupełnie dosłownego charakteru, kiedy na stole króluje ... szarlotka.  A jest jeszcze lepiej kiedy ta szarlotka wykonana jest własnoręcznie przez dzieci. A jest już zupełnie rewelacyjnie, gdy konfitura jabłkowa do szarlotki także przygotowana jest przez dzieci. Sekretny przepis Melmaków okazał się strzałem w dziesiątkę. Pyszne, kruche, pachnące, pełne aromatycznych jabłek, upieczone samodzielnie przez dzieci ciasto zadowoliło nawet najbardziej wybredne podniebienie. Przepis na  melmakową szarlotkę, która nie ma prawa się nie udać dostępny u nauczycielek :) Zobacz zdjęciaczytaj więcej

Copyright by: Entliczek - Pentliczek 2010 r Created by: Vena Art