Program adaptacji Zapisz swojego malucha !

Entliczek-Pentliczek to  przedszkole, którego misją jest spełniać marzenia dzieci oraz ich rodziców o miejscu, w którym rodzinna i ciepła atmosfera wypełnia każdą chwilę, gdzie na koniec dnia słychać słowa "mamo, tato - jeszcze trochę chcę pobyć w przedszkolu", gdzie będąc myślimy spokojnie o rozwoju dzieci, o ich bezpieczeństwie, o ich szczęściu.

Zespół nauczycieli Przedszkola to ludzie młodzi, kreatywni i wykształceni, dla których troska o dzieci jest najważniejszym zadaniem dnia, myślą przewodnią każdego wykonywanego zadania, zabawy, bliskiej chwili. W swojej pracy wykorzystują najnowsze, sprawdzone metody i formy pracy, gwarantujące nauczanie na najwyższym poziomie. Wiedza, umiejętności i cechy osobowościowe stanowią o tym, że nasz zespół to profesjonaliści w zakresie edukacji przedszkolnej.

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" - to motto naszej pracy. Zapraszamy do przedszkola, aby mieć szansę zobaczyć świat szczęśliwych, uśmiechniętych dzieci, świat mądry, poukładany i pełen serdecznej i ciepłej atmosfery.

03.07.2014 r

Kapsuła czasu Floresków

Jak zatrzymać wspomnienia. Co zrobić, aby przeżycia nie ulotniły się z biegiem czasu. Odpowiedzi na te pytania poszukiwała grupa Floresków, która  po czterech wspólnie spędzonych, wspaniałych latach opuszcza nasze przedszkole i od września rozpoczyna naukę w szkole. Przez te wszystkie lata nazbierała się ogromna ilość pięknych wspomnień.  Część z nich postanowiliśmy symbolicznie zamknąć  w kapsule czasu. Do specjalnego pojemnika włożyliśmy różne przedmioty, które kojarzyły nam się z przedszkolem, między innymi  kodeks grupy, wspólne zdjęcie, prace plastyczne dzieci,  zabawkę, uśmiechniętą i smutną buźkę z systemu motywacyjnego, naklejki- nagrody, balon- który wykorzystywaliśmy przy  wprowadzaniu literek oraz  wiele innych drobiazgów, które kojarzyły nam się z przedszkolem. Ponadto napisaliśmy list, w którym dzieci opowiadały o swoich marzeniach o dorosłym życiu, o planach, o tym czego chciałyby dokonać. Zobacz zdjęciaczytaj więcej
03.07.2014 r

Co to znaczy być uczniem?

Co  to znaczy być uczniem,  czego można nauczyć się w szkole, jak wyglądają szkolne zeszyty i książki, za co można dostać szóstkę, a za co jedynkę, jakie są w szkole nagrody, czy są kary, czym jest zeszyt uwag, co można kupić w szkolnym sklepiku, jak smakuje jedzenie na stołówce,  jak często jeździ się na wycieczki, czym jest strój galowy, co to jest świadectwo, po co są sprawdziany, jak wygląda sala gimnastyczna…. O tym  wszystkim  dowiedziały się dzieci z grupy „Floreski” na spotkaniu zorganizowanym z uczennicami Szkoły Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II.  W dniu zakończenia roku szkolnego odwiedziły nas Kinga i Natalia- uczennice 3 klasy ( absolwentki naszego przedszkola) i opowiedziały dzieciom o tym, jak  wygląda życie w szkoleJ. Serdecznie dziękujemy Kindze i Natalce, że zechciały do nas przyjść. Dziewczynki bardzo ciekawie i zabawnie opowiadały  wzbudzając zainteresowanie przyszłych uczniów. Zobacz zdjęciaczytaj więcej

Copyright by: Entliczek - Pentliczek 2010 r Created by: Vena Art