Program adaptacji Zapisz swojego malucha ! Partner Raport Grupy integracyjne !

Entliczek-Pentliczek to  przedszkole, którego misją jest spełniać marzenia dzieci oraz ich rodziców o miejscu, w którym rodzinna i ciepła atmosfera wypełnia każdą chwilę, gdzie na koniec dnia słychać słowa "mamo, tato - jeszcze trochę chcę pobyć w przedszkolu", gdzie będąc myślimy spokojnie o rozwoju dzieci, o ich bezpieczeństwie, o ich szczęściu.

Zespół nauczycieli Przedszkola to ludzie młodzi, kreatywni i wykształceni, dla których troska o dzieci jest najważniejszym zadaniem dnia, myślą przewodnią każdego wykonywanego zadania, zabawy, bliskiej chwili. W swojej pracy wykorzystują najnowsze, sprawdzone metody i formy pracy, gwarantujące nauczanie na najwyższym poziomie. Wiedza, umiejętności i cechy osobowościowe stanowią o tym, że nasz zespół to profesjonaliści w zakresie edukacji przedszkolnej.

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" - to motto naszej pracy. Zapraszamy do przedszkola, aby mieć szansę zobaczyć świat szczęśliwych, uśmiechniętych dzieci, świat mądry, poukładany i pełen serdecznej i ciepłej atmosfery.

17.07.2016 r

Konkurs piosenki letniej

Ostatni przed wakacjami konkurs odbył się 29 czerwca w grupie Melmaków. Był to IV Konkurs Piosenki Melmakowej „Cztery pory roku”. W tym roku bowiem witaliśmy jesień, zimę, wiosnę i lato  konkursem piosenki. I tak jak za każdym razem, tak i teraz nasza sala rozbrzmiewała pięknymi piosenkami, dzieci występujące starały się wkładać całe serce w śpiew, publiczność zachęcała do występów i dopingowała gorącymi oklaskami i skandowanymi hasłami. Tym razem mieliśmy tylko 3 uczestniczki: Karolinkę, Gosię i Olę. Dziewczynki spisały się na medal. Śpiewały o tym, że za parę dni, weźmiemy plecaki, gitarę, bo lato czeka; że na plaży fajnie jest i że warto odwiedzić latem las bo są tam pyszne  jagody. Dziękujemy  Rodzicom, którzy z dziećmi w domu przygotowywali piosenki. W ściśle tajnym głosowaniu Melmaki zdecydowały, że tym razem w konkursie zwyciężyła Ola... Zobacz zdjęciaczytaj więcej
17.07.2016 r

Nowe zabawki

Na początku było dużo, dużo wątpliwości- zostawiamy, oddajemy  czy wyrzucamy. Potem były dyskusje i konsultacje z dziećmi.  A potem decyzja i jej realizacja. O czym mowa? O naszych zabawkach. Z jednej strony jesteśmy przywiązani do każdego klocka, samochodu  i lalki, z drugiej strony zakupiliśmy całe mnóstwo nowych i niezwykłych zabawek edukacyjnych i chcieliśmy dać je dzieciom jeszcze przed wakacjami. I tak na półkach Lumików, Rufików, Melmaków i Entków pojawiły się ciekawe, inspirujące zabawki jak np. zestaw Mikrokosmos, zabawki do obserwacji zjawiska magnetyzmu, pomoce do poznawania środowiska przyrodniczego, mapy puzzlowe, zabawki do gimnastyki, nowe książki, teatrzyki z pacynkami, zabawki do ćwiczeń równoważnych, dużo, dużo nowych klocków lego, zabawki służące stymulacji sensorycznej i takie, które służą usprawnianiu narządów mowy, a także... Zobacz zdjęciaczytaj więcej

Copyright by: Entliczek - Pentliczek 2010 r Created by: Vena Art