Program adaptacji Zapisz swojego malucha ! Partner Raport Grupy integracyjne !

Entliczek-Pentliczek to  przedszkole, którego misją jest spełniać marzenia dzieci oraz ich rodziców o miejscu, w którym rodzinna i ciepła atmosfera wypełnia każdą chwilę, gdzie na koniec dnia słychać słowa "mamo, tato - jeszcze trochę chcę pobyć w przedszkolu", gdzie będąc myślimy spokojnie o rozwoju dzieci, o ich bezpieczeństwie, o ich szczęściu.

Zespół nauczycieli Przedszkola to ludzie młodzi, kreatywni i wykształceni, dla których troska o dzieci jest najważniejszym zadaniem dnia, myślą przewodnią każdego wykonywanego zadania, zabawy, bliskiej chwili. W swojej pracy wykorzystują najnowsze, sprawdzone metody i formy pracy, gwarantujące nauczanie na najwyższym poziomie. Wiedza, umiejętności i cechy osobowościowe stanowią o tym, że nasz zespół to profesjonaliści w zakresie edukacji przedszkolnej.

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" - to motto naszej pracy. Zapraszamy do przedszkola, aby mieć szansę zobaczyć świat szczęśliwych, uśmiechniętych dzieci, świat mądry, poukładany i pełen serdecznej i ciepłej atmosfery.

29.11.2015 r

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Chyba nie ma dziecka, które nie miałoby ukochanego pluszaka, bez którego nie jest w stanie zasnąć i który jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki utula płacz, żal, tęsknotę – wystarczy go przytulić...  Wiadomo - Miś to zabawka do zadań specjalnych :)  Tak naprawdę czy to miś, czy królik, kotek, tygrysek czy inne zwierzątko – nieważne. Ważne, że są lekarstwem na każdy smutek i sposobem na największe nawet zmartwienie… Nie sposób ich nie docenić i warto ten jeden dzień w roku traktować je wyjątkowo :) Tak właśnie zrobiliśmy – również w entliczku postanowiliśmy uczcić Dzień Pluszowego Misia. W grupie Entków świętowaliśmy w miniony czwartek. Każde dziecko przyniosło swoją ukochaną maskotkę, opowiedziało jej historię. W sali zaroiło się od najróżniejszych misiów i pluszowych  maskotek… Zobacz zdjęciaczytaj więcej
25.11.2015 r

Kot w butach

Pozostając w kociej tematyce Entki wybrały się dziś do Teatru Muzycznego na spektakl pt. „Kot w butach” - przedstawienie przygotowane na podstawie bajki Jana Brzechwy, w nieco zmienionej odsłonie. Obejrzeliśmy więc historię o najsłynniejszym kocie i jego Panu Janku, którzy wśród wielu przygód spotkali na swojej drodze przemądrzałe kuropatwy, dzielne zające, a także czarownicę i czarnoksiężnika który zmienia się w groźnego lwa, sprytną żmiję, a nawet w mysz. Było więc zabawnie, był też dreszczyk emocji… Jak w każdej z bajek  oczywiście wszystko dobrze się kończy, Janek żeni się z królewną, a kot... łapie myszy w królestwie. Teatr to miejsce dzieciom już znane,  ale Teatr Muzyczny to już nieco inna bajka – absolutnie wyjątkowa!  Wspaniała gra aktorów, przepiękna scenografia i kostiumy, mnóstwo piosenek i najprawdziwsza grająca na żywo orkiestra... Zobacz zdjęciaczytaj więcej

Copyright by: Entliczek - Pentliczek 2010 r Created by: Vena Art