Program adaptacji Zapisz swojego malucha ! Partner Raport Grupy integracyjne !

Entliczek-Pentliczek to  przedszkole, którego misją jest spełniać marzenia dzieci oraz ich rodziców o miejscu, w którym rodzinna i ciepła atmosfera wypełnia każdą chwilę, gdzie na koniec dnia słychać słowa "mamo, tato - jeszcze trochę chcę pobyć w przedszkolu", gdzie będąc myślimy spokojnie o rozwoju dzieci, o ich bezpieczeństwie, o ich szczęściu.

Zespół nauczycieli Przedszkola to ludzie młodzi, kreatywni i wykształceni, dla których troska o dzieci jest najważniejszym zadaniem dnia, myślą przewodnią każdego wykonywanego zadania, zabawy, bliskiej chwili. W swojej pracy wykorzystują najnowsze, sprawdzone metody i formy pracy, gwarantujące nauczanie na najwyższym poziomie. Wiedza, umiejętności i cechy osobowościowe stanowią o tym, że nasz zespół to profesjonaliści w zakresie edukacji przedszkolnej.

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" - to motto naszej pracy. Zapraszamy do przedszkola, aby mieć szansę zobaczyć świat szczęśliwych, uśmiechniętych dzieci, świat mądry, poukładany i pełen serdecznej i ciepłej atmosfery.

20.03.2017 r

Konkurs "Zwierzątko z wiejskiego podwórka"

Z przyjemnością informujemy, że konkurs organizowany w grupie Lumiki „Zwierzątko z wiejskiego podwórka” rozstał rozstrzygnięty. Maluchy przygotowały wspólnie z rodzeństwem i rodzicami przepiękne pracę, które można było podziwiać na wystawie przy wejściu do naszego przedszkola. Wszyscy pracownicy przedszkola mieli nie lada wyzwanie, aby wybrać najlepszą pracę, padały nawet pytania o możliwość głosowania na dwie pracę konkursowe równocześnie ;).  Po przeliczeniu głosów wyłoniono zwycięzców:

I miejsce – Hubert Błaszczak

II miejsce – Ola Sak

III miejsce- Weronika Koczan.

Za najlepsze pracę zwycięzcy dostali książeczki, a wszyscy uczestnicy konkursu pamiątkowe dyplomy. Zobacz zdjęciaczytaj więcej
13.03.2017 r

Tydzień z książką

W ubiegłym tygodniu nasze maluchy poznawały bliżej książkę. Wydawać by się mogła, że tak zwykła rzecz, która jest dostępna w każdym domu może wyglądać tak różnie oraz zawierać dużo rozmaitych treści. I tak Lumiki dowiedziały się, że są książki cienki, grube, takie które mają twarde okładki oraz takie, które możemy łatwo wyginać. Pani Agnieszka pokazała nam różne rodzaje książek: podręczniki, książki dla dzieci, książki dla dorosłych oraz audiobooki i e-booki, które możemy przeczytać za pomocą czytnika. Lumiki oglądając książeczki z obrazkami samodzielnie opowiadały widzianą historię. Podczas zajęć maluchy dowiedziały się jak szanować książki, aby posłużyły nam długi czas, a same przez cały tydzień przynosiły ulubione bajki i opowieści, które czytaliśmy w ciągu dnia. Uwieńczeniem naszej przygody z książką była wizyta w bibliotece. Pani bibliotekarka powiedziała nam, że książki tak jak ludzie mają...  Zobacz zdjęciaczytaj więcej

Copyright by: Entliczek - Pentliczek 2010 r Created by: Vena Art