Program adaptacji Zapisz swojego malucha ! Partner Raport Grupy integracyjne !

Entliczek-Pentliczek to  przedszkole, którego misją jest spełniać marzenia dzieci oraz ich rodziców o miejscu, w którym rodzinna i ciepła atmosfera wypełnia każdą chwilę, gdzie na koniec dnia słychać słowa "mamo, tato - jeszcze trochę chcę pobyć w przedszkolu", gdzie będąc myślimy spokojnie o rozwoju dzieci, o ich bezpieczeństwie, o ich szczęściu.

Zespół nauczycieli Przedszkola to ludzie młodzi, kreatywni i wykształceni, dla których troska o dzieci jest najważniejszym zadaniem dnia, myślą przewodnią każdego wykonywanego zadania, zabawy, bliskiej chwili. W swojej pracy wykorzystują najnowsze, sprawdzone metody i formy pracy, gwarantujące nauczanie na najwyższym poziomie. Wiedza, umiejętności i cechy osobowościowe stanowią o tym, że nasz zespół to profesjonaliści w zakresie edukacji przedszkolnej.

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" - to motto naszej pracy. Zapraszamy do przedszkola, aby mieć szansę zobaczyć świat szczęśliwych, uśmiechniętych dzieci, świat mądry, poukładany i pełen serdecznej i ciepłej atmosfery.

23.02.2017 r

Olimpiada matematyczna u Melmaków

W minionym tygodniu w grupie Melmaków były naprawdę ogromne emocje… emocje naukowe. Zorganizowaliśmy bowiem prawdziwą olimpiadę dla naszych przedszkolaków. W czasie zmagań dzieci musiały wykazać się między innymi umiejętnością szeregowania, określania wielkości i stosunków przestrzennych, znajomością figur geometrycznych, symetrii, znajomością cyfr, umiejętnością dodawania i odejmowania, działania na zbiorach, układania rytmów, stosowaniem znaków >,<, = i tym podobnymi umiejętnościami. Przez kilka kolejnych dni dzieci rozwiązywały różne zadania i musimy otwarcie przyznać, że radziły sobie naprawdę bardzo dobrze. A w nas rosłą duma z naszych mądrych Melmaków. Różnice punktowe między poszczególnymi dziećmi były naprawdę nieznaczne. Zwyciężył Adrian z sumą 60 punktów... Zobacz zdjęciaczytaj więcej
23.02.2017 r

Tata Igora w entliczku

Wielka popularnością wśród Melmaków cieszą się w tym roku książki o zwierzętach.  Nie o standardowych kotkach i pieskach- bardziej o żaglicy pacyficznej, molochu straszliwym, nocolocie, głuptaku niebieskonogim i tym podobnym zwierzętom.  Te dziwne ale piękne i niezmiernie interesujące zwierzęta poznajemy od pewnego czasu. Do naszego cyklu edukacyjnego włączył się Pan Tomasz- tata Igora, który przybył do przedszkola z książką o różnych dziwnych zwierzętach i interaktywna mapą świata.  Prezentacji poszczególnych zwierząt towarzyszyło wyszukiwanie  na mapie miejsc ich występowania. Wiedza niektórych dzieci o świecie, oceanach, kontynentach i poszczególnych krajach wprawiła nas w wielkie zdumienie. Dziękujemy Panu Tomaszowi za zaangażowanie w życie grupy, ciekawy pomysł i bardzo miłe spotkanie. Taka nauka jest naprawdę czystą przyjemnością. Zobacz  zdjęciaczytaj więcej

Copyright by: Entliczek - Pentliczek 2010 r Created by: Vena Art