Program adaptacji Zapisz swojego malucha ! Partner Raport Grupy integracyjne !

Entliczek-Pentliczek to  przedszkole, którego misją jest spełniać marzenia dzieci oraz ich rodziców o miejscu, w którym rodzinna i ciepła atmosfera wypełnia każdą chwilę, gdzie na koniec dnia słychać słowa "mamo, tato - jeszcze trochę chcę pobyć w przedszkolu", gdzie będąc myślimy spokojnie o rozwoju dzieci, o ich bezpieczeństwie, o ich szczęściu.

Zespół nauczycieli Przedszkola to ludzie młodzi, kreatywni i wykształceni, dla których troska o dzieci jest najważniejszym zadaniem dnia, myślą przewodnią każdego wykonywanego zadania, zabawy, bliskiej chwili. W swojej pracy wykorzystują najnowsze, sprawdzone metody i formy pracy, gwarantujące nauczanie na najwyższym poziomie. Wiedza, umiejętności i cechy osobowościowe stanowią o tym, że nasz zespół to profesjonaliści w zakresie edukacji przedszkolnej.

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" - to motto naszej pracy. Zapraszamy do przedszkola, aby mieć szansę zobaczyć świat szczęśliwych, uśmiechniętych dzieci, świat mądry, poukładany i pełen serdecznej i ciepłej atmosfery.

01.12.2016 r

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Chyba nie ma dziecka, które nie miałoby ukochanego pluszaka, bez którego nie jest w stanie zasnąć i który jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki utula płacz, żal, tęsknotę – wystarczy go przytulić...  Wiadomo - Miś to zabawka do zadań specjalnych :)  Tak naprawdę czy to miś, czy królik, kotek, tygrysek czy inne zwierzątko – nieważne. Ważne, że są lekarstwem na każdy smutek i sposobem na największe nawet zmartwienie… Nie sposób ich nie docenić i warto ten jeden dzień w roku traktować je wyjątkowo :) Tak właśnie zrobiliśmy – również w entliczku postanowiliśmy uczcić Dzień Pluszowego Misia. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy misiowym kinem i zagadkami, a potem każda grupa kontynuowała misiowy dzień w swój własny sposób :) Zobacz zdjęcia
czytaj więcej
24.11.2016 r

Galeria sztuki i aukcja prac Entków "dla Gniewka"

Całkiem niedawno przez blisko 2 tygodnie w sali Entków panował niezły bałagan... był to jednak bałagan niezwykły, bo TWÓRCZY :) Nasze starszaki zamieniły się bowiem w prawdziwych artystów! Malarzy, rzeźbiarzy, rękodzielników...  Dzieci poznały mnóstwo najróżniejszych technik malarskich, rzeźbiarskich, graficznych, by spróbować swoich sił jako artyści - plastycy. A to wszystko po to, by zaprosić Rodziców do Entkowej Galerii Sztuki i pochwalić się swoimi talentami. I oto nadszedł upragniony dzień! Na początku dokonaliśmy uroczystego aktu otwacia naszego wernisażu, przecięliśmy wstęgę i zaczęło się... Entki sprawdziły się nie tylko w roli małych twórców, ale także jako przewodnicy. Oprowadziły swoich bliskich po wystawie, pokazując i wychwalając dzieła swoje i kolegów. Ale to jeszcze nie był koniec atrakcji. O nie! Po wystawie czekała nas aukcja wystawionych dzieł sztuki... Zobacz zdjęciaczytaj więcej

Copyright by: Entliczek - Pentliczek 2010 r Created by: Vena Art