Program adaptacji Zapisz swojego malucha !

Entliczek-Pentliczek to  przedszkole, którego misją jest spełniać marzenia dzieci oraz ich rodziców o miejscu, w którym rodzinna i ciepła atmosfera wypełnia każdą chwilę, gdzie na koniec dnia słychać słowa "mamo, tato - jeszcze trochę chcę pobyć w przedszkolu", gdzie będąc myślimy spokojnie o rozwoju dzieci, o ich bezpieczeństwie, o ich szczęściu.

Zespół nauczycieli Przedszkola to ludzie młodzi, kreatywni i wykształceni, dla których troska o dzieci jest najważniejszym zadaniem dnia, myślą przewodnią każdego wykonywanego zadania, zabawy, bliskiej chwili. W swojej pracy wykorzystują najnowsze, sprawdzone metody i formy pracy, gwarantujące nauczanie na najwyższym poziomie. Wiedza, umiejętności i cechy osobowościowe stanowią o tym, że nasz zespół to profesjonaliści w zakresie edukacji przedszkolnej.

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" - to motto naszej pracy. Zapraszamy do przedszkola, aby mieć szansę zobaczyć świat szczęśliwych, uśmiechniętych dzieci, świat mądry, poukładany i pełen serdecznej i ciepłej atmosfery.

19.12.2014 r

Aniołki...

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas jasełek i wspólnego kolędowania, dlatego dzieci z grupy Filifiaki przygotowały dla swoich najbliższych przedstawienie. Pierwszym krokiem było wyuczenie się świątecznych piosenek, a potem opanowanie układów choreograficznych. Przed występem przystroiliśmy pięknie sale. Na koniec pozostała już tylko generalna próba i można było zaczynać. W świątecznej atmosferze rodzice zobaczyli przedstawienie pod tytułem „Aniołki”. Dzieci w strojach aniołów, z rumieńcami na twarzach i bez tremy opowiedziały krótką historię o tym, jak opiekowały się maleńkim Jezuskiem. Dzieci pięknie śpiewały i tańczyły, a ich występ został nagrodzony gromkimi brawami. Filifiaki wręczyły rodzicom samodzielnie wykonane aniołki i zaprosiły na słodki poczęstunek. Razem mogliśmy spędzić miło czas, porozmawiać i pośpiewać kolędy. Zobacz zdjęciaczytaj więcej
17.12.2014 r

Piernikowe choinki

Dzisiaj nasze Entki odwiedziła pani Maja - mama Lenki. Przybyła do nas z niezwykłym pomysłem na wyjątkowy świąteczny upominek dla najbliższych :) Jaki? Przede wszystkim słodki, a poza tym niezwykle urokliwy. Choinki z pierników, bo o nich mowa wykonaliśmy wspólnie pod czujnym okiem pani Mai. Największą część pracy, czyli upieczenie duuuuuużej ilości i różnej wielkości pierników w kształcie gwiazdek - wykonała mama Lenki w domu - oczywiście z pomocą Lenki i jej siostry Weroniki, a nam pozostała rzecz najprostsza i chyba najprzyjemniejsza - składanie choineczki i ozdabianie jej :) Choinki wyszły przepiękne i na pewno staną na honorowym miejscu w każdym domu. Bez wątpienia taki drobiazg może sprawić mnóstwo radości, mamy nadzieję, że tak się właśnie stało i piernikowe choinki ucieszyły bliskich naszych Entków. Pani Mai dziękujemy... Zobacz zdjęciaczytaj więcej

Copyright by: Entliczek - Pentliczek 2010 r Created by: Vena Art