Program adaptacji Zapisz swojego malucha !

Entliczek-Pentliczek to  przedszkole, którego misją jest spełniać marzenia dzieci oraz ich rodziców o miejscu, w którym rodzinna i ciepła atmosfera wypełnia każdą chwilę, gdzie na koniec dnia słychać słowa "mamo, tato - jeszcze trochę chcę pobyć w przedszkolu", gdzie będąc myślimy spokojnie o rozwoju dzieci, o ich bezpieczeństwie, o ich szczęściu.

Zespół nauczycieli Przedszkola to ludzie młodzi, kreatywni i wykształceni, dla których troska o dzieci jest najważniejszym zadaniem dnia, myślą przewodnią każdego wykonywanego zadania, zabawy, bliskiej chwili. W swojej pracy wykorzystują najnowsze, sprawdzone metody i formy pracy, gwarantujące nauczanie na najwyższym poziomie. Wiedza, umiejętności i cechy osobowościowe stanowią o tym, że nasz zespół to profesjonaliści w zakresie edukacji przedszkolnej.

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" - to motto naszej pracy. Zapraszamy do przedszkola, aby mieć szansę zobaczyć świat szczęśliwych, uśmiechniętych dzieci, świat mądry, poukładany i pełen serdecznej i ciepłej atmosfery.

20.10.2014 r

Amerykańskie naleśnikowe łasuchowanie

W poniedziałkowe popołudnie grupę Entków odwiedziła mama Irka - pani Kasia, która postanowiła podzielić się z nami rodzinnym, niedzielnym zamiłowaniem do łasuchowania i kulinarnymi zdolnościami :) a konkretnie w dziedzinie przygotowywania amerykańskich naleśników. Mama Irka przyniosła więc tajemną recepturę oraz wszystkie niezbędne składniki i zaczęło się... Entki przywdziały swoje kuchenne fartuszki i stały się pomocnikami naleśnikowego masterchefa - pani Kasi :) Podzieliliśmy się na drużyny, rozdzieliliśmy zadania i ochoczo zabraliśmy się do pracy. Najpierw trzeba było pieczołowicie odmierzyć składniki, wymieszać je na gładką masę, pokroić owocowe dodatki, a potem... już tylko cierpliwie czekać - co było chyba najtrudniejszym zadaniem. Nasze 4-latki jak na prawdziwych łasuchów przystało nie mogły doczekać się kiedy wreszcie będą mogły nałożyć na pulchnego naleśniczka w kształcie gwiazdki, serduszka lub kółeczka - swoje ulubione dodatki i skosztować... Zobacz zdjęciaczytaj więcej
16.10.2014 r

Każdy może być maratończykiem!

... takie hasło przyświecało naszemu poniedziałkowemu spotkaniu z panią Emilką i panem Piotrem, którzy zawitali do naszego przedszkola, żeby opowiedzieć o swojej niezwykłej pasji do biegania. Podczas spotkania nasze przedszkolaki zapoznały się z niezbędnymi dla biegacza elementami stroju - sprawdziły niezwykłą rozciągliwość getrów i elastyczność butów, przymierzyły koszulki termoaktywne a co najważniejsze - prawdziwe medale! I choć maraton to, bagatela, 42 km, to w myśl hasła, że każdy może być maratończykiem, już dzisiaj zapraszamy do udziału w mini maratonie na 42 km, który odbędzie się w maju, a udział mogą w nim wziąć i mali i duzi - bo to przecież bieg po zdrowie :) Zobacz zdjęciaczytaj więcej

Copyright by: Entliczek - Pentliczek 2010 r Created by: Vena Art