Program adaptacji Zapisz swojego malucha !

Entliczek-Pentliczek to  przedszkole, którego misją jest spełniać marzenia dzieci oraz ich rodziców o miejscu, w którym rodzinna i ciepła atmosfera wypełnia każdą chwilę, gdzie na koniec dnia słychać słowa "mamo, tato - jeszcze trochę chcę pobyć w przedszkolu", gdzie będąc myślimy spokojnie o rozwoju dzieci, o ich bezpieczeństwie, o ich szczęściu.

Zespół nauczycieli Przedszkola to ludzie młodzi, kreatywni i wykształceni, dla których troska o dzieci jest najważniejszym zadaniem dnia, myślą przewodnią każdego wykonywanego zadania, zabawy, bliskiej chwili. W swojej pracy wykorzystują najnowsze, sprawdzone metody i formy pracy, gwarantujące nauczanie na najwyższym poziomie. Wiedza, umiejętności i cechy osobowościowe stanowią o tym, że nasz zespół to profesjonaliści w zakresie edukacji przedszkolnej.

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" - to motto naszej pracy. Zapraszamy do przedszkola, aby mieć szansę zobaczyć świat szczęśliwych, uśmiechniętych dzieci, świat mądry, poukładany i pełen serdecznej i ciepłej atmosfery.

23.10.2014 r

Moda leśna

Na dworze jesień (szkoda tylko, że nie taka jaką lubimy - złota, polska...), u Entków podczas zajęć jesienna tematyka, za oknem jesienna pogoda - postanowiliśmy połączyć te wszystkie fakty i umilić sobie jakoś deszczowe, nudne popołudnie urządzając - pokaz mody leśnej. Od razu zrobiło się kolorowo i wesoło :) Każdy Entek dostał zadanie specjalne - w domu wraz z rodzicami, miał przygotować jesienną "drzewną" stylizację. A że pora roku sprzyja kreatywności, bo barwy ma przepiękne, nasza zabawa w kreatorów mody, no i oczywiście gwiazdy wybiegów okazała się strzałem w 10! Było fantastycznie! Fenomenalne stroje wywarły wrażenie na wszystkich, bo oczywiście nie omieszkaliśmy pochwalić się nimi wszystkim grupom i paniom w przedszkolu ;) Zabawa była przednia - bo oprócz pokazu mody były też szaleńcze tańce leśnych drzew - solo i w duecie :) A z pozoru długie, szarobure, jesienne popołudnie umknęło nam w mig. To był naprawdę fajny dzień! Zobacz zdjęciaczytaj więcej
20.10.2014 r

Amerykańskie naleśnikowe łasuchowanie

W poniedziałkowe popołudnie grupę Entków odwiedziła mama Irka - pani Kasia, która postanowiła podzielić się z nami rodzinnym, niedzielnym zamiłowaniem do łasuchowania i kulinarnymi zdolnościami :) a konkretnie w dziedzinie przygotowywania amerykańskich naleśników. Mama Irka przyniosła więc tajemną recepturę oraz wszystkie niezbędne składniki i zaczęło się... Entki przywdziały swoje kuchenne fartuszki i stały się pomocnikami naleśnikowego masterchefa - pani Kasi :) Podzieliliśmy się na drużyny, rozdzieliliśmy zadania i ochoczo zabraliśmy się do pracy. Najpierw trzeba było pieczołowicie odmierzyć składniki, wymieszać je na gładką masę, pokroić owocowe dodatki, a potem... już tylko cierpliwie czekać - co było chyba najtrudniejszym zadaniem. Nasze 4-latki jak na prawdziwych łasuchów przystało nie mogły doczekać się kiedy wreszcie będą mogły nałożyć na pulchnego naleśniczka w kształcie gwiazdki, serduszka lub kółeczka - swoje ulubione dodatki i skosztować... Zobacz zdjęciaczytaj więcej

Copyright by: Entliczek - Pentliczek 2010 r Created by: Vena Art