Program adaptacji Zapisz swojego malucha ! Partner Raport Grupy integracyjne !

Entliczek-Pentliczek to  przedszkole, którego misją jest spełniać marzenia dzieci oraz ich rodziców o miejscu, w którym rodzinna i ciepła atmosfera wypełnia każdą chwilę, gdzie na koniec dnia słychać słowa "mamo, tato - jeszcze trochę chcę pobyć w przedszkolu", gdzie będąc myślimy spokojnie o rozwoju dzieci, o ich bezpieczeństwie, o ich szczęściu.

Zespół nauczycieli Przedszkola to ludzie młodzi, kreatywni i wykształceni, dla których troska o dzieci jest najważniejszym zadaniem dnia, myślą przewodnią każdego wykonywanego zadania, zabawy, bliskiej chwili. W swojej pracy wykorzystują najnowsze, sprawdzone metody i formy pracy, gwarantujące nauczanie na najwyższym poziomie. Wiedza, umiejętności i cechy osobowościowe stanowią o tym, że nasz zespół to profesjonaliści w zakresie edukacji przedszkolnej.

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" - to motto naszej pracy. Zapraszamy do przedszkola, aby mieć szansę zobaczyć świat szczęśliwych, uśmiechniętych dzieci, świat mądry, poukładany i pełen serdecznej i ciepłej atmosfery.

18.09.2016 r

Gimnastyka na świeżym powietrzu

Wrześniowa pogoda w tym roku jest dla nas wyjątkowo łaskawa, Entki postanowiły więc wykorzystać jej uroki i wybrały się w miniony piątek na gimnastykę na świeżym powietrzu :) Po śniadaniu zapakowaliśmy sprzęt gimnastyczny i pełni entuzjazmu wyruszyliśmy z Przedszkola na przystanek autobusowy. Tam wsiedliśmy w trolejbus linii 160 i zaczęło się... Celem naszej wyprawy był wąwóz na osiedlu Widok. Gdy dotarliśmy do celu, spacerkiem ruszyliśmy do wąwozu i znaleźliśmy przyjemną, słoneczną polankę, na której rozpoczęliśmy zajęcia ruchowe. Były ćwiczenia prostsze i trudniejsze, doskonalące naszą szybkość, zwinność, gibkość i równowagę, były oczywiście ukochane przez wszystkich Przedszkolaków zabawy w berka, nie zabrakło toru przeszkód, a na koniec postanowiliśmy wykorzystać znajdującą się nieopodal siłownię pod chmurką... Zobacz zdjęciaczytaj więcej
15.09.2016 r

Międzynarodowy Dzień Kropki

Dziś w entliczku obchodziliśmy nietypowe święto – głównym bohaterem dnia była… kropka. Niby niepozorna, mała kropeczka, a tak naprawdę zupełnie wyjątkowa  :)  Dostrzeżenie, że każdy z nas jest wyjątkowy to właśnie główna idea świętowania Dnia Kropki. Każdy z nas ma przecież jakiś talent - wystarczy tylko go w sobie odkryć…  Nasze świętowanie rozpoczęliśmy projekcją krótkiego filmu pt. „Kropka”, którego bohaterką była mała dziewczynka, przekonana o tym, że nie potrafi rysować – jedna mała kropka i odrobina motywacji sprawiła, że odkryła w sobie talent i stała się prawdziwą artystką. Ta krótka, ale jakże mądra bajeczka zainspirowała nas do tego, by pokazać, ze również Entkowe Przedszkolaki są zdolne i są rzeczy które robią naprawdę wspaniale. Po filmie rozpoczęliśmy więc prezentację naszych grupowych talentów – Lumiki, Rufiki, Melmaki i Entki zaprezentowały kolegom i koleżankom to w czym są najlepsze... Zobacz zdjęciaczytaj więcej

Copyright by: Entliczek - Pentliczek 2010 r Created by: Vena Art