Program adaptacji Zapisz swojego malucha !

Entliczek-Pentliczek to  przedszkole, którego misją jest spełniać marzenia dzieci oraz ich rodziców o miejscu, w którym rodzinna i ciepła atmosfera wypełnia każdą chwilę, gdzie na koniec dnia słychać słowa "mamo, tato - jeszcze trochę chcę pobyć w przedszkolu", gdzie będąc myślimy spokojnie o rozwoju dzieci, o ich bezpieczeństwie, o ich szczęściu.

Zespół nauczycieli Przedszkola to ludzie młodzi, kreatywni i wykształceni, dla których troska o dzieci jest najważniejszym zadaniem dnia, myślą przewodnią każdego wykonywanego zadania, zabawy, bliskiej chwili. W swojej pracy wykorzystują najnowsze, sprawdzone metody i formy pracy, gwarantujące nauczanie na najwyższym poziomie. Wiedza, umiejętności i cechy osobowościowe stanowią o tym, że nasz zespół to profesjonaliści w zakresie edukacji przedszkolnej.

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" - to motto naszej pracy. Zapraszamy do przedszkola, aby mieć szansę zobaczyć świat szczęśliwych, uśmiechniętych dzieci, świat mądry, poukładany i pełen serdecznej i ciepłej atmosfery.

31.03.2015 r

Wielkanocne zajączki

W poniedziałkowe, przedświąteczne przedpołudnie zawitała do nas pani Kinga – mama Boryska, jak zwykle niezawodna, z kolejną fantastyczną kulinarną inspiracją. Mama Boryska przyniosła do nas gotowe muffinki, które z jej pomocą zamieniliśmy w puchate, wielkanocne zajączki. A jak to zrobiliśmy? Okazało się, że jest to dziecinnie proste, a wygląda naprawdę efektownie. Zgodnie stwierdziliśmy, że taki  zajączek może bez wątpienia wystąpić w roli słodkiego świątecznego upominku dla najbliższych. Najpierw pani Kinga zabrała się za zrobienie puszystego kremu z serka mascarpone i cukru pudru. Już po chwili krem  wylądował na naszych babeczkach a na nim kilka dodatków – wiórki kokosowe (czyli futerko naszego zajączka), czekoladowe kulki – płatki śniadaniowe (zastąpiły naszym zajączkom oczka), kolorowe lentilki (czyli noski), piankowe słodkości, z których zrobiliśmy uszka i na koniec kolorowa posypka... Zobacz zdjęciaczytaj więcej
29.03.2015 r

Jestem sobie Ogrodniczka, mam nasionek pół koszyczka....

Wiosna w pełni, wszystko budzi się do życia,  a u naszych czterolatków podczas zajęć tematyka „Wiosna w ogródku”. Z tej okazji w minioną środę u Entków pojawił się niecodzienny gość – pani Laura, z zamiłowania ogrodniczka, prowadząca niedaleko Kazimierza ogród edukacyjny „Na skraju”, a prywatnie wspaniała i zaangażowana Babcia Stasia. Odwiedziła nas, by podzielić się z nami swoim hobby i poopowiadać co nieco o tym, co o tej porze dzieje się w ogrodzie. Wzbogaciła także naszą wiedzę o roślinach, pokazując całe mnóstwo nasion. Jak się okazało, Pani Laura jest niezwykle doświadczoną ogrodniczką i posiada olbrzymią wiedzę o roślinach, którą z przyjemnością się z nami podzieliła, a Entki z chęcią odpowiadały na pytania i same zadawały ich caaaaałe mnóstwo. Nasz gość dostrzegł wśród nas kilku potencjalnych przyrodników :) Mieliśmy okazję obejrzeć również ciekawe czasopisma ogrodnicze... Zobacz zdjęciaczytaj więcej

Copyright by: Entliczek - Pentliczek 2010 r Created by: Vena Art