Program adaptacji Zapisz swojego malucha !

Entliczek-Pentliczek to  przedszkole, którego misją jest spełniać marzenia dzieci oraz ich rodziców o miejscu, w którym rodzinna i ciepła atmosfera wypełnia każdą chwilę, gdzie na koniec dnia słychać słowa "mamo, tato - jeszcze trochę chcę pobyć w przedszkolu", gdzie będąc myślimy spokojnie o rozwoju dzieci, o ich bezpieczeństwie, o ich szczęściu.

Zespół nauczycieli Przedszkola to ludzie młodzi, kreatywni i wykształceni, dla których troska o dzieci jest najważniejszym zadaniem dnia, myślą przewodnią każdego wykonywanego zadania, zabawy, bliskiej chwili. W swojej pracy wykorzystują najnowsze, sprawdzone metody i formy pracy, gwarantujące nauczanie na najwyższym poziomie. Wiedza, umiejętności i cechy osobowościowe stanowią o tym, że nasz zespół to profesjonaliści w zakresie edukacji przedszkolnej.

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" - to motto naszej pracy. Zapraszamy do przedszkola, aby mieć szansę zobaczyć świat szczęśliwych, uśmiechniętych dzieci, świat mądry, poukładany i pełen serdecznej i ciepłej atmosfery.

28.08.2014 r

Zanim będę uczniem...

Aż trudno w to uwierzyć, ale to już naprawdę koniec.  Już za kilka dni nasze Floreski wejdą w zupełnie nową rolę i rozpoczną - mamy nadzieję-  fantastyczną przygodę z nauką szkolną. Jesteśmy z nich bardzo dumni , gdyż wiemy, że dzieci są doskonale  przygotowane do nauki  szkolnej i o szkole myślą z radością.

Jednak trudno nam się rozstać, ponieważ  spędziliśmy razem wspaniałe 4 lata. Dlatego też zorganizowaliśmy pożegnalne spotkanie pod hasłem   „ Zanim będę uczniem”,  w czasie którego mogliśmy spędzić razem jeszcze kilka chwil.   Na nasze zaproszenie przybyła do przedszkola prawie cała grupa ( 99%wszystkich Floresków). Wiele dzieci odwiedziło przedszkole pierwszy raz po długiej wakacyjnej przerwie, wiec spotkaniu od początku towarzyszyły ogromne emocje, wymiana uścisków, rozmowy,  opowieści z wakacji. Dzieci przybyły do przedszkola ze swoimi plecakami szkolnymi. Był więc też czas na oglądanie, porównywanie, radosne zdziwienie przy odkryciu,  że przedszkolny kolega czy koleżanka  ma taki sam plecak, piórnik, zeszyt, długopis.  I była ogromna radość i duma  z posiadania „skarbów” ucznia.

Chwile wspólnej zabawy oraz  przyjęcie-niespodzianka były dopełnieniem tego niezapomnianego dnia.

Dziękujemy Wam Kochani za wszystkie wspólnie spędzone chwile, liczymy na to, że pozostaniemy w kontakcie. Zapraszamy wszystkie dzieci do częstych odwiedzin w naszym przedszkolu i życzymy dużo, dużo sukcesów w szkole. Zobacz zdjęcia...czytaj więcej
03.07.2014 r

Kapsuła czasu Floresków

Jak zatrzymać wspomnienia. Co zrobić, aby przeżycia nie ulotniły się z biegiem czasu. Odpowiedzi na te pytania poszukiwała grupa Floresków, która  po czterech wspólnie spędzonych, wspaniałych latach opuszcza nasze przedszkole i od września rozpoczyna naukę w szkole. Przez te wszystkie lata nazbierała się ogromna ilość pięknych wspomnień.  Część z nich postanowiliśmy symbolicznie zamknąć  w kapsule czasu. Do specjalnego pojemnika włożyliśmy różne przedmioty, które kojarzyły nam się z przedszkolem, między innymi  kodeks grupy, wspólne zdjęcie, prace plastyczne dzieci,  zabawkę, uśmiechniętą i smutną buźkę z systemu motywacyjnego, naklejki- nagrody, balon- który wykorzystywaliśmy przy  wprowadzaniu literek oraz  wiele innych drobiazgów, które kojarzyły nam się z przedszkolem. Ponadto napisaliśmy list, w którym dzieci opowiadały o swoich marzeniach o dorosłym życiu, o planach, o tym czego chciałyby dokonać. Zobacz zdjęciaczytaj więcej

Copyright by: Entliczek - Pentliczek 2010 r Created by: Vena Art