Program adaptacji Zapisz swojego malucha !

Entliczek-Pentliczek to  przedszkole, którego misją jest spełniać marzenia dzieci oraz ich rodziców o miejscu, w którym rodzinna i ciepła atmosfera wypełnia każdą chwilę, gdzie na koniec dnia słychać słowa "mamo, tato - jeszcze trochę chcę pobyć w przedszkolu", gdzie będąc myślimy spokojnie o rozwoju dzieci, o ich bezpieczeństwie, o ich szczęściu.

Zespół nauczycieli Przedszkola to ludzie młodzi, kreatywni i wykształceni, dla których troska o dzieci jest najważniejszym zadaniem dnia, myślą przewodnią każdego wykonywanego zadania, zabawy, bliskiej chwili. W swojej pracy wykorzystują najnowsze, sprawdzone metody i formy pracy, gwarantujące nauczanie na najwyższym poziomie. Wiedza, umiejętności i cechy osobowościowe stanowią o tym, że nasz zespół to profesjonaliści w zakresie edukacji przedszkolnej.

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" - to motto naszej pracy. Zapraszamy do przedszkola, aby mieć szansę zobaczyć świat szczęśliwych, uśmiechniętych dzieci, świat mądry, poukładany i pełen serdecznej i ciepłej atmosfery.

29.10.2014 r

W sprzyjających okolicznościach przyrody...

... czyli jesienny spacer Entków.

Korzystając z uroków piękniej złotej, polskiej jesieni  Entki wybrały się dziś na niezwykły spacer – do największego i najpiękniejszego parku w Lublinie – Ogrodu Saskiego, który o tej porze roku prezentuje się naprawdę wyjątkowo.  A że i pogoda nam dziś sprzyjała nasza wycieczka była naprawdę udana. Ostatnio podczas zajęć poznawaliśmy dwa ekosystemy – park i las, staraliśmy się znaleźć w nich podobieństwa i różnice  - a że wiedza wchodzi najlepiej do głów, gdy przyswajana jest w praktyce, postanowiliśmy osobiście sprawdzić czy Ogród Saski to rzeczywiście park? Rozpoczęliśmy od obejrzenia mapy Ogrodu tuż przy bramie wejściowej i rozszyfrowania znaków informacyjnych i zakazu, które mówią, jakie są zasady korzystania z parku... Zobacz zdjęciaczytaj więcej
28.10.2014 r

Soki warzywno - owocowe z mamą Laury

We wtorkowy ranek grupę Pepelki odwiedziła mama Laury – przynosząc ze sobą owoce, warzywa, wyciskarkę do soków. Ta wyciskarka jak się okazało potrafiła zrobić przepyszne soki, których mogliśmy spróbować. Zaczęło się od owocowych zgadywanek. Mama Laurki dawała nam do spróbowania świeżo wyciśnięty sok – a zadaniem dzieci było odgadnąć czy to sok z jabłka, a może gruszki, czy też ananasa, cytrynki, grejpfruta… To nie było wcale łatwe – ale na pewno smaczne i zdrowe. Po zgadywankach do owoców dołączyły warzywa… i tak mieliśmy okazję spróbować soku owocowego z dodatkiem buraka, marchewki, szpinaku czy też pietruszki. Co więcej – wszystkim, którzy odważyli się takich soków spróbować, one strasznie smakowały. Dzieciaki chciały więcej i więcej – a przerażający do tej pory burak czy szpinak okazał się przepyszną niespodzianką! Podziękowaliśmy mamie Laury za taką zdrową niespodziankę – było niesamowicie! :) Zobacz zdjęciaczytaj więcej

Copyright by: Entliczek - Pentliczek 2010 r Created by: Vena Art