Program adaptacji Zapisz swojego malucha !

Entliczek-Pentliczek to  przedszkole, którego misją jest spełniać marzenia dzieci oraz ich rodziców o miejscu, w którym rodzinna i ciepła atmosfera wypełnia każdą chwilę, gdzie na koniec dnia słychać słowa "mamo, tato - jeszcze trochę chcę pobyć w przedszkolu", gdzie będąc myślimy spokojnie o rozwoju dzieci, o ich bezpieczeństwie, o ich szczęściu.

Zespół nauczycieli Przedszkola to ludzie młodzi, kreatywni i wykształceni, dla których troska o dzieci jest najważniejszym zadaniem dnia, myślą przewodnią każdego wykonywanego zadania, zabawy, bliskiej chwili. W swojej pracy wykorzystują najnowsze, sprawdzone metody i formy pracy, gwarantujące nauczanie na najwyższym poziomie. Wiedza, umiejętności i cechy osobowościowe stanowią o tym, że nasz zespół to profesjonaliści w zakresie edukacji przedszkolnej.

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" - to motto naszej pracy. Zapraszamy do przedszkola, aby mieć szansę zobaczyć świat szczęśliwych, uśmiechniętych dzieci, świat mądry, poukładany i pełen serdecznej i ciepłej atmosfery.

04.03.2015 r

W manuufakturze słodyczy "Cukier Lukier"

Grupa „Filifiaki” wybrała się do miejsca, które jest rajem dla dzieciaków i nie tylko, a mianowicie do Manufaktury Cukierków „Cukier Lukier” znajdującej się na ulicy Plażowej. Mogliśmy zobaczyć z bliska w jaki sposób powstają małe, słodkie arcydzieła. Tworzone były na naszych oczach od momentu wylania cukru na stół, poprzez dodanie aromatów i barwników, ,,wyciągnięcia cukru na haku”, aż do złożenia w cukierek i skrojenia. Widok powstawania cukierków  wywołał zdziwienie nie tylko wśród dzieci. Ogromną radość sprawiło dzieciom to, że same mogły zrobić dla siebie lizaka. A na koniec pokazu mogliśmy delektować się smakiem świeżo zrobionych cukierków. A smak? Koniecznie trzeba spróbować :) Zobacz zdjęciaczytaj więcej
03.03.2015 r

Ja mam dwadzieścia lat, Ty masz dwadzieścia lat....

„Ja mam dwadzieścia lat, Ty masz dwadzieścia lat, przed nami siódme niebo…” bo nasi Dziadkowie mają zawsze tylko 20 lat :) A znając tą prawdę nad prawdami, postanowiliśmy w tym roku przenieść Babcie i Dziadków w lata ich dzieciństwa i młodości, przypomnieć im o ich zabawach na podwórku, o pasjach, miłościach, szkole, o szalonych latach, gdy byli zakochani, gdy były orkiestry dęte, parady, a dziewczyny zakochiwały się w kominiarzach. Aby utrzymać konwencję śpiewaliśmy Skaldów i Czerwone Gitary, a na zakończenie zatańczyliśmy … wręczyliśmy też samodzielnie przygotowany „list w butelce”, czyli portret naszych Dziadków, a na koniec zaprosiliśmy ich na poczęstunek – kolorowe kanapeczki przygotowane przez nasze maluszki, oraz ciasteczka, ale te w formie nagrody za udział w quizie przygotowanym przez dzieci. Jak się okazało, Dziadkowie pamiętają piosenki z lat swojej młodości... Zobacz zdjęciaczytaj więcej

Copyright by: Entliczek - Pentliczek 2010 r Created by: Vena Art