Program adaptacji Zapisz swojego malucha !

Entliczek-Pentliczek to  przedszkole, którego misją jest spełniać marzenia dzieci oraz ich rodziców o miejscu, w którym rodzinna i ciepła atmosfera wypełnia każdą chwilę, gdzie na koniec dnia słychać słowa "mamo, tato - jeszcze trochę chcę pobyć w przedszkolu", gdzie będąc myślimy spokojnie o rozwoju dzieci, o ich bezpieczeństwie, o ich szczęściu.

Zespół nauczycieli Przedszkola to ludzie młodzi, kreatywni i wykształceni, dla których troska o dzieci jest najważniejszym zadaniem dnia, myślą przewodnią każdego wykonywanego zadania, zabawy, bliskiej chwili. W swojej pracy wykorzystują najnowsze, sprawdzone metody i formy pracy, gwarantujące nauczanie na najwyższym poziomie. Wiedza, umiejętności i cechy osobowościowe stanowią o tym, że nasz zespół to profesjonaliści w zakresie edukacji przedszkolnej.

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" - to motto naszej pracy. Zapraszamy do przedszkola, aby mieć szansę zobaczyć świat szczęśliwych, uśmiechniętych dzieci, świat mądry, poukładany i pełen serdecznej i ciepłej atmosfery.

10.04.2014 r

Zajęcia otwarte u Pepelków

... czyli 5 latki zgłębiają tajemnice tęczy

W czwartkowy poranek w grupie Pepelki odbyły się zajęcia otwarte dla chętnych rodziców. Nasi goście specjalni zjawili się punktualnie i w całkiem licznym gronie. Gdy już każdy przywitał się ze swoją mamą lub tatą zaczęły się zajęcia. O czym? O tym skąd się bierze tęcza, jak powstaje i czemu ma akurat 7 kolorów. Dzieci liczyły, numerowały kolory w kolejności, odczytywały nazwy barw, rozwiązywały proste równania i głoskowały. Żeby się rozruszać odtańczyły wiosenny taniec z kolorowymi wstążkami bibułki… a potem poznały tajemnice tęczy. Temat trudny, ale Pepelki już co nieco słyszały o rozszczepieniu światła, o tym, że w połączeniu z wodą tworzy barwy – niektóre dzieci nawet robiły już eksperyment z tworzeniem tęczy… taki sam, jaki miał miejsce na naszych zajęciach. Zobacz zdjęciaczytaj więcej
08.04.2014 r

Fotograf w przedszkolu

Jak co roku również i tym razem nasze entliczkowe przedszkolaki wzięły udział w profesjonalnej sesji fotograficznej. W dniu dzisiejszym zawitał do nas fotograf, który wykonał dzieciom przepiękne artystyczne zdjęcia oraz fotografie grupowe, które bez wątpienia staną się pamiątką cudownych chwil spędzonych w przedszkolu. Najstarsze przedszkolaki miały również okazję przymierzyć togi i birety oraz zrobić sobie zdjęcie jako absolwenci przedszkola. Otrzymają oni pamiątkowe dyplomy a ich podobizny zawisną w tablo w przedszkolu :) Dzieci w roli modeli spisały się wyśmienicie, pozowały jak profesjonaliści, czego efekty będziecie mogli podziwiać już wkrótce. Mamy nadzieję, że będziecie zachwyceni :)czytaj więcej

Copyright by: Entliczek - Pentliczek 2010 r Created by: Vena Art