Program adaptacji Zapisz swojego malucha ! Partner Raport Grupy integracyjne !

Entliczek-Pentliczek to  przedszkole, którego misją jest spełniać marzenia dzieci oraz ich rodziców o miejscu, w którym rodzinna i ciepła atmosfera wypełnia każdą chwilę, gdzie na koniec dnia słychać słowa "mamo, tato - jeszcze trochę chcę pobyć w przedszkolu", gdzie będąc myślimy spokojnie o rozwoju dzieci, o ich bezpieczeństwie, o ich szczęściu.

Zespół nauczycieli Przedszkola to ludzie młodzi, kreatywni i wykształceni, dla których troska o dzieci jest najważniejszym zadaniem dnia, myślą przewodnią każdego wykonywanego zadania, zabawy, bliskiej chwili. W swojej pracy wykorzystują najnowsze, sprawdzone metody i formy pracy, gwarantujące nauczanie na najwyższym poziomie. Wiedza, umiejętności i cechy osobowościowe stanowią o tym, że nasz zespół to profesjonaliści w zakresie edukacji przedszkolnej.

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" - to motto naszej pracy. Zapraszamy do przedszkola, aby mieć szansę zobaczyć świat szczęśliwych, uśmiechniętych dzieci, świat mądry, poukładany i pełen serdecznej i ciepłej atmosfery.

19.04.2016 r

Wiosna w ogródku

W tym roku na naszym przedszkolnym placu zabaw pojawił się ogródek. Długo stał pusty… czekał, czekał, aż wreszcie się doczekał :) Pod swoją opiekę wzięła go najstarsza grupa w entliczku – Entki. Zabraliśmy się więc w minionym tygodniu do pracy i postanowiliśmy zagospodarować go tak, by cieszył oko i stał się miejscem, w którym będziemy prowadzić nasze przyrodnicze obserwacje, a może uda się wyhodować nowalijki na wiosenne, zdrowe kanapeczki? Przez cały tydzień bez względu na pogodę Entki codziennie odwiedzały ogródek i ciężko w nim pracowały – pieliły grządki, zrszuszały ziemię, sadziły roślinki, siały nasionka, podlewały…  -  śmiało mogłyby zostać pomocnikami ogrodnika! Robota paliła im się w rękach :) I oto jest – gotowy! Piękny i kolorowy, pachnący wiosną ogródek. Każdy Entek zasadził w nim swojego kwiatuszka – bratka, stokrotkę, niezapominajkę i wiele innych... Zobacz zdjęciaczytaj więcej
19.04.2016 r

"Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty!"

Melmaki w tym roku witają każdą porę roku konkursem piosenki. Tym razem witaliśmy wiosnę prześlicznymi piosenkami,  w których gościły bociany,  stokrotki, które opowiadały o porządkach na grządkach, o grze w zielone z wiosną. Przy takim repertuarze nawet największy maruder, uśmiechnie się od ucha do ucha. Dzieci wspólnie z rodzicami w domu pięknie się przygotowały. Niektóre opracowały układy taneczne, przygotowały rekwizyty i specjalne stroje. W czasie konkursu prowadzone były także zabawy dla publiczności,  która chętnie włączała się w występy, tańcem, gestami czy skandowanymi okrzykami. Tym razem głosami publiczności nasz konkurs wygrała Olga, która wykonała piosenkę „Stokrotka”. Gratulujemy wszystkim uczestnikom pięknych występów. Przed nami jeszcze konkurs piosenki o lecie i kolejna okazja do wspaniałej zabawy. Zobacz zdjęciaczytaj więcej

Copyright by: Entliczek - Pentliczek 2010 r Created by: Vena Art