Aktualności

Życzena z okazji Dnia Mamy

Drogie Mamy Naszych Przedszkolaków,
Z okazji Waszego Święta składamy Wam najserdeczniejsze życzenia, dużo radości z Waszych dzieci, samych słonecznych dni w ich towarzystwie oraz spełnienia najskrytszych marzeń. A co Przedszkolaki chciałby przekazać swoim Mamom do obejrzenia w filmikach: Życzenia Starszaki  

Życzenia Maluszki   

Wznowienie działalności Przedszkola

Drodzy Rodzice, Kochane Przedszkolaki,

W związku ze zniesieniem z dniem 6 maja b.r. czasowego ograniczenia funkcjonowania przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia 2020r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020r., poz.780), Przedszkole Prywatne Entliczek Pentliczek przy ul Agatowej 21 w Lublinie wznawia swoją działalność z dniem 11.05.2020r.

Wszelkie informacje o aktualnym sposobie funkcjonowania Przedszkola zostały przesłane do Państwa drogą mailową.

Życzenia Wielkanocne

Drodzy Rodzice, Kochane Przedszkolaki życzymy wam Wesołych Świąt Wielkanocnych. 

Prima Aprilis w Entliczku

Z okazji Prima Aprilis nauczycielki przygotowały dla Przedszkolaków pewien żart, a wszystko za pomocą pacynek na co dzień mieszkających w naszym Przedszkolu.  Zachęcamy do zobaczenia, co takiego wydarzyło się żabce Stefci i Konikowi w Lumikowej sali :). Zobacz film

Entliczkowe przygody dla naszych Przedszkolaków

Drodzy Rodzice, Kochane Przedszkolaki,

Filmowe przygody ze smokiem Heniem dobiegły końca, ale to nie koniec entliczkowych przygód. Każdego dnia Panie nauczycielki zaproszą przedszkolaki ze swoich grup do wspólnych przygód online. Poprzez proponowane zabawy, prace plastyczne oraz różne aktywności będziemy razem spotykać się każdego dnia :).
Prosimy również pamiętać, że Panie nauczycielki są dostępne dla Państwa poprzez drogą mailową lub telefonicznie.


Zapraszamy do wspólnej zabawy z naszymi prowadzącymi zajęcia z robotyki

Mamy wyzwanie dla dzieci, by układały modele z klocków Lego zaproponowane w zabawie przygotowanej przez naszych nauczycieli robotyki.


Będziemy podsyłać co kilka dni nowe wyzwanie.Smok Henio w entliczku-cykl spotkań online

„Smok Henio w Entliczku” to cykl 10-ciu spotkań online ze Smokiem Heniem – pacynką oraz Agą-Agnieszką – animatorem dziecięcym z Pomysłownika. To ekipa przekładająca na język dzieci historię i sztukę Krakowa oraz Polski.
O 10:00 rano od poniedziałku do piątku na Facebooku przedszkola Entliczek-Pentliczek odbędą się filmowe spotkania dla naszych grup przedszkolnych: Elfików, Entilków, Gryfinków i Lumików ze Smokiem Heniem i Agą-Agnieszką. Nasze filmowe spotkania będą wypełnione: ruchem, śpiewem, zabawą, nauką i działaniem.
Zapraszamy w poniedziałek o 10:00 na nasz Fanpage
:).

Dzień Niedźwiedzia Polarnego w grupie Gryfinki

Jak wygląda niedźwiedź polarny? Gdzie mieszka? Co je? Dlaczego niedźwiedzie polarne nie marzną? Jak duża jest niedźwiedzia łapa? Na te i wiele innych pytań szukaliśmy odpowiedzi z Gryfinkami. To właśnie 27 lutego swój dzień świętował Niedźwiedź Polarny. Z tej okazji udaliśmy się w podróż do dalekiej śnieżnej i zimnej krainy, aby poznać tego misia z bliska. Podczas zajęć dzieci uważnie słuchały ciekawostek z życia niedźwiedzi polarnych. Każdy Gryfinek mógł zamienić się w niedźwiedzia i udać się na połów ryb. Po polowaniu dzieci przeliczały ilość złowionych rybek. Gryfinki na własne rączki mogły sprawdzić, dlaczego niedźwiedzie polarne nie marzną w lodowatej wodzie. Na zakończenie dzieci sprawdziły swoją wiedzę na temat niedźwiedzi w przygotowanym quizie o misiach polarnych. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne z wizerunkiem niedźwiedzia. Zobacz zdjęcia

Dzień Babci i Dziadka w grupie Gryfinki


31 stycznia 2020r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyli Babcie i Dziadkowie naszych Gryfinków.
Dzieci przygotowały dla nich przedstawienie „Na ludowo”, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Dzieci występowały z wielkim entuzjazmem i radością, co niektóre z ogromnym zaangażowaniem gestykulowały słowa piosenek.  Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryli wzruszenia podziwiając prezentacje swoich "skarbów”.  Na koniec uroczystości dzieci wręczyły babciom i dziadkom przygotowane przez siebie prezenty. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.
zobacz zdjęcia

Konkurs Lumików "Wyprawa w kosmos"

W tym tygodniu Lumiki wybrały się na wyprawę w kosmos i to nie tylko za sprawą zajęć dydaktycznych, na których poznały bliżej układ słoneczny. Dzieci wraz z bliskimi stworzyły na konkurs przestrzenne pracę plastyczne przedstawiające układ słoneczny. Pomysłów było tyle ile uczestników, a każdy projekt był przez to wyjątkowy. Zwycięzcą naszego konkursu został Hubert, drugie miejsce zajęła Gabrysia, a trzecie Amelka Sz,. Każdy z  uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz książkę pt. „Pozdrowienia z Marsa”.Zobacz zdjęcia

Elfiki śladami przeszłości

W ostatnim tygodniu lutego dzieci z grupy Elfiki wyruszyły w podróż do dawnych czasów. Rozmawialiśmy o dinozaurach, skamielinach, wulkanach, węglu oraz soli. Podążając śladami przeszłości dzieci odkryły jak wyglądał dawny świat, jak wyglądały i co jadły dinozaury. Dowiedziały się, że to dzięki skamielinom i szkieletom, jakie po nich pozostały jesteśmy w stanie po tylu latach odtworzyć ich wygląd. Bawiliśmy się w naukowców, którzy odkrywają skarby przeszłości ukryte w ziemi. Dzieci mogły dotknąć bryłki węgla i soli, dowiedzieć się jak wyglądają, jak się je wydobywa i do czego ich używamy. Elfiki miały również okazję po raz pierwszy wykonać pracę plastyczną przy użyciu kredek z węgla. Była to doskonała zabawa, bo dzieci odkryły, że węglem można nie tylko rysować, ale i bardzo pobrudzić paluszki:) Na koniec dzieci dowiedziały się czym jest i jak wygląda wulkan. Na wykonanej wcześniej wspólnie wulkanicznej górze, miały okazję poćwiczyć paluszki poprzez rozcieranie miękkiej plasteliny, tak by powstała lawa wypływająca z wulkanu. Największy zachwyt wzbudził eksperyment z wybuchającym wulkanem oraz tzw,.,, Bubble mountain”- bąbelkowe góry, które dzieci same robiły, ćwicząc przy tym prawidłowy tor oddychania. Zobacz zdjęcia
Zajęcia adaptacyjne entliczkowo

Szanowni Państwo,


Od maja startujemy z zajęciami adaptacyjnymi dla przyszłych Przedszkolaków. Zajęcia w ENTLICZKOWIE skierowane są do dzieci w wieku 2-3 lata, które nie rozpoczęły jeszcze edukacji przedszkolnej. Zajęcia adresowane są zarówno do naszych przyszłych Przedszkolaków, jak również do dzieci, które będą uczęszczać do innych Przedszkoli. Program realizowany jest w formie zajęć 60-90 minut, a zajęcia są prowadzone przez nauczycieli, którzy będą prowadzić grupę 3-latków w roku przedszkolnym 2020/2021.


Zapraszamy w każdy wtorek od godz. 16:00


Uruchomienie zajęć jest uzależnione od liczby chętnych. Prosimy o wypełnianie kart zgłoszenia entliczkowo, które znajdują się na naszej stronie: http://www.entliczek-pentliczek.pl/agatowa/zgloszenie-entliczkowo . Zgłoszenia przyjmujemy do 15 kwietnia 2020r.


 Koszt jednych zajęć to 40 zł. Program będzie realizowany do końca czerwca.


Liczy się dobry start


Z naszego doświadczenia wynika, że dzieci, które przed regularnym uczęszczaniem do Przedszkola, miały pozytywne doświadczenia z zajęć adaptacji przedszkolnej, zdecydowanie łatwiej znoszą późniejszą konieczność rozstania z rodzicami. Dzieci te są bardziej otwarte na budowanie relacji z rówieśnikami i stosowanie się do zasad, jakie obowiązują w grupie przedszkolnej. Widzimy też, że rodzice tych dzieci czują się pewniej we współpracy z Przedszkolem, co dodatkowo pozytywnie wpływa na poczucie bezpieczeństwa ich pociech.


Trzy kroki do samodzielności


Pomysł ENTLICZKOWA oparty został na trzech stopniach budowania samodzielności dziecka, dzięki którym Państwa pociecha w sposób naturalny zapozna się z regułami Przedszkola w samodzielnym funkcjonowaniem w grupie rówieśników.


Krok I "Razem": to czas wspólnej zabawy i aktywności, podczas której dzieci będą doświadczać bliskości i wsparcia rodziców.


Krok II "Obok": na tym etapie rodzice będą przebywać w sali zabaw, jako obserwatorzy.


Krok III "Samodzielnie": dzieci będą uczestniczyć w zajęciach bez udziału rodziców. Rodzice będą przebywać w sąsiedniej sali, bądź poza przedszkolem.


Pani Agnieszka Augustowska- prowadząca grupę


Pani Barbara Pawelec- współprowadząca grupę, psycholog


Bal Karnawałowy 2020

Dnia 13 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Udział brały wszystkie grupy : Lumiki, Gryfinki, Entilki, Elfiki. Dzieci poprzebierane były za różnych bohaterów oraz postaci z bajek. Były księżniczki, zwierzęta, bohaterzy z Harrego Pottera, Thor, Spider-Man i wiele wiele więcej. Na tę wyjątkowa okazję zaproszono grupę animacyjną Party Chart. Panie animatorki zachęcały wszystkie dzieci do tańca i zabawy. Uśmiechy nie schodziły przedszkolakom z twarzy. Odbyły się również konkursy na najlepszego tancerza, tancerkę oraz najbardziej uśmiechniętego przedszkolaka podczas zabawy.  Sala udekorowana była kolorowymi balonami i serduszkami. Podczas przerwy w zabawie dzieci zaproszone zostały na mały poczęstunek dostały słodkie pączki aby nabrać siły na dalsza zabawę. Największą atrakcją był Minionek, który podczas tańców wszedł do sali i zaczął bawić się razem z przedszkolakami. Po zakończonym balu każda z grup dostała piękny dyplom za udział w balu karnawałowym.Zobacz zdjęcia

Walentynki u Entilków

14 lutego, Entilki uroczyście obchodziły Dzień Zakochanych. Rozmawialiśmy o tym, co to jest miłość i jak ją można okazać, liczyliśmy serduszka i szukaliśmy serduszek ukrytych w sali, zrobiliśmy też specjalne, walentynkowe serca dla Rodziców. W naszej sali pojawiła się też niezwykła skrzynka – Walentynkowa Skrzynka Miłości i Przyjaźni. Entilki mogły przygotować w sekrecie walentynkę dla tego, kogo bardzo lubią lub kochają i w tajemnicy wrzucić ją do naszej skrzynki, a pod koniec dnia, każdy został obdarowany miłą kartką i rysunkiem:) Entilkom przypadło też do gustu robienie walentynkowych – serduszkowych gofrów i to był chyba najmilszy i najsłodszy moment dnia :). Zobacz zdjęcia


Święto Babci i Dziadka u Entilków

Na Dzień Babci i Dziadka grupa Entilków przygotowała Jasełka. Dzieci, pomimo tego, iż prezentowały już wcześniej to rodzicom, bardzo się stresowały przed Babciami i Dziadkami. Entilki tańczyły, śpiewały, machały chustami i mówiły swoje role za co otrzymały gromkie brawa. Po przedstawieniu dzieci wręczyły Babciom i Dziadkom prezenty- kolorowe słoiczki z różyczką z bibuły, po czym zaprosili swoich gości na słodki poczęstunek.Zobacz zdjęcia

Święto Kota u Lumików

Z okazji Święta Kota do Lumików zawitał futrzasty gość- Miłka kotek naszej Helenki i jej mama Pani Monika. Dzieci usłyszały skąd Helenka ma kotkę oraz co lubi robić, jakie są jej ulubione przysmaki i zabawki. Kotek wykazał się dużą cierpliwością mają tyle rąk chętnych do głaskania go :). Wizyta naszego futrzastego przyjaciela zainspirowała nas do utworzenia zbiórki na rzecz kotów z Lubelskiego Schroniska. Serdecznie dziękujemy naszym gościom za przybycie, a Państwu za udział w akcji; "Dbaj o kociska-wspomóż schroniska" zorganizowanej w naszym Przedszkolu.Zobacz zdjęcia

Święto Pizzy u Lumików

W poniedziałek 11.02 Lumiki postanowiły uczcić święto jednej z ulubionych potraw zarówno dorosłych jak i dzieci – pizzy. W ten dzień dzieci zapoznały się z jakiego kraju wywodzi się ten przysmak oraz wymieniały z jakimi składnikami można go zajadać. Następnie mając do dyspozycji kolorową masę solną dzieci stworzyły własne pizzę dekorując je swoimi ulubionymi składnikami. A na podwieczorek czekała je niespodzianka- przyjechała prawdziwa pizza, zamówiona przez Panie. Dzieci ochoczo zajadały się tym przysmakiem a uśmiech nie schodził z ich twarzy do końca dnia. Zobacz zdjęcia


Jasełka u Entilków

Tuż przed Wigilią Bożego Narodzenia, Entilki miały przyjemność zaprosić swoich bliskich na przedstawienie o narodzeniu Jezusa. Był to dla dzieci niezwykły występ, ponieważ opierał się głównie na ruchu scenicznym, pozwalając im tym samym na większą niż dotychczas ekspresję. Entilki śpiewały, tańczyły, sypały piórkami, machały chustami, mówiły swoje role i przede wszystkim przepięknie wyglądały, a przedstawieniu towarzyszyło wiele wzruszeń, jak to zwykle n a Jasełkach. Całość przedstawienia została zwieńczona świątecznym poczęstunkiem, za przygotowanie którego serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, a Entilkom z całego serca gratulujemy udanego występu😊 Zobacz zdjęcia


Jasełka u Gryfinek

Siedemnastego grudnia w grupie Gryfinek  odbyło się uroczyste przedstawienie z okazji świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy byli doskonale przygotowani do występu, znali na pamięć swoje role i przebrani byli w piękne stroje. Choć choreografia taneczna nie była łatwa Gryfinkom udało się zapamiętać wszystkie ruchy. Każda z kolęd wybrzmiała głośno i radośnie. Za swój występ Gryfinki zostały nagrodzone brawami.Zobacz zdjęcia

Jasełka "Maleńka przyszła miłość" u Lumików

„Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem” tymi słowami kolędy „Cicha noc” Lumiki rozpoczęły jasełka pt.” Maleńka przyszła miłość” opowiadające drogę Marii i Józefa do Betlejem oraz opisujące gości przybyłych do stajenki, w której narodził się Jezus. Cały występ przeplatany był pastorałkami i kolędami śpiewanymi przez dzieci, a także układami tanecznymi. Na koniec dzieci wręczyły rodzicom świąteczne prezenty- zawieszki z masy porcelanowej i własnoręcznie szyte ozdoby z filcu. Po tak pięknym i ostatnim w wykonaniu Lumików występie dzieci udały się na zasłużony poczęstunek. Zobacz zdjęcia